Dobrovolničení od Ohňové země až po rovník
Jak líp poznat místní zvyky, než s lidmi skutečně žít? Anička a Kuba sbalili krosny a vyrazili bez většího plánu do Jižní Ameriky. Jejich cesta shodou náhod začala dobrovolničením na úplném konci chilské Ohňové země daleko od civilizace, kde potkali na pláži spícího rypouše, vykoupali se v moři pod ledovcem nebo lezli na kopce okolo větrného Lago Fagnano. Přes Patagonii se pak vydali do Araukánie, nepříliš známého regionu Mapuche lidí. Životu, který se točí mezi sopkami, udávají rytmus hlavně araukárie, z jejichž plodů se dá udělat překvapivě vše. Přes severní Argentinu dostopovali do Bolívie plné barev a původních obyvatel, v Peru poprvé zažili výškovou nemoc, přešli Ausangate trek a nakonec zůstali v amazonském pralese, který se jim zaryl pod kůži (a to nechtěně možná i doslova). Společné bloudění zakončili na ekvádorské kávové farmě, kde poprvé zjistili, jak vlastně vypadá každodenní šálek kofeinu. Cesta, která se točí kolem práce u místních a limitovaného rozpočtu, může znít příliš uspěchaně, ale opak je pravdou – není nic lepšího než na jednom místě zůstat alespoň pár týdnů.
Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.
🔥 Koupit jednorázově za 100,- Kč 🔥Vyzkoušejte členství v ceně od 599 Kč za první měsíc. Poté automaticky za 599 Kč
měsíčně.
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:
Anna-Marie Horáková a Jakub Zajac
Anna-Marie Horáková
Nikdy pořádně nevěděla, co se sebou, a tak se rozhodla studovat mezinárodní vztahy. Miluje hory a utíká do nich pokaždé, kdy má volnou chvíli. Potom, co si v osmnácti vyzkoušela první dobrovolničení, jí bylo jasné, že tohle je cesta, jak začít opravdu cestovat i s málem. Trošku vyhořená po státnicích a práci v redakci sbalila krosnu a odjela do Jižní Ameriky. Po návratu se vydala za studiem do Itálie, kde se věnuje mezikulturnímu dědictví.
Jakub Zajac
K lásce k putování přičichnul na SNP, od té doby si každý rok dává alespoň jeden horský přechod. Ačkoliv má rád hory, celé roky do nich i v zimě nosil jen svetry, bundu si konečně pořídil až do Jižní Ameriky. Na cestě mu nejvíc učarovala džungle, do které se chce co nejdřív vrátit. Rád říká, že jeho práce je „sezení u počítače a točení se na židličce“.