20 000 kilometrů vrakem do Pákistánu

Přednáška o tom, jak rozhodně (ne)cestovat autem do Pákistánu. Dva bratři, třicet let starý vrak a dvacet tisíc kilometrů dlouhá tragikomická cesta z Česka až pod legendární himalájskou osmitisícovku Nanga Parbat.

Přes rok připravované expediční auto Subaru Libero začne vypovídat službu již na Balkáně a namísto pečlivě připraveného plánu tak bratři v zapadlých kosovských vesnicích s pomocí místních shání nový alternátor, hledají odtahovou službu do sousední Albánie a ještě se při tom zvládnou dostat do minového pole.

V Bulharsku je pak málem zatkne policie v civilu a když auto v Turecku konečně začne alespoň trochu fungovat, dojde na srážku se šíleným řidičem a nehodu. Problémy se zkrátka kupí, ale vůle cestovatelů pokračovat dál je nezlomná a tak se jim nejprve povede výstup na biblický Ararat a posléze se dostanou až do íránské diktatury.

V Íránu se setkávají s nejpřátelštějšími lidmi za celou cestu – zúčastní se oslavy narozenin a málem i smuteční hostiny, najdou černý trh s alkoholem a povede se jim navštívit i nomády. Také ale řeší, jak do uzavřené země z Česka rychle dostat nový rozvodový řemen, bez kterého se dál nedostanou.

Nakonec operace slaví úspěch a přes nejdivočejší část země, Sistán a Balúčistán se expedice dostává až k pákistánské hranici. S ozbrojenou eskortou musí absolvovat stovky kilometrů územím častých teroristických výbojů ze sousedního Afghánistánu až do hlavního města Islámábádu. Odsud je však stále hodně daleko do Himaláje a pod nechvalně proslulou horu Nanga Parbat, která se málem stala osudnou i legendárnímu Reinholdu Messnerovi…

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 150,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Jan Rendl

Jan Rendl je cestovatel a dobrodruh. Jeho život je skutečně „dobrodružstvím“ ve všech ohledech. Překonal v něm již v raném věku problémy s alkoholem i drogami a dokonce prožil několik měsíců na ulici. Toto jej však nepoložilo, ba naopak zocelilo. Z ulice se vyhrabal, splatil statisícové dluhy a začal cestovat. Stejně jako předtím v životě, i v cestování se držel svého velmi svérázného přístupu a do všeho šel možná až příliš po hlavě.