Z Antarktidy na Velikonoční ostrov

Je jen málo míst na naší planetě neovládnutých člověkem. Antarktida je jedním z nich. Pustí nás k sobě na návštěvu, ale trvale tam žít nemůžeme. Přestože mrazivá a zdánlivě nehostinná, je plná života. Příroda je tu na dosah ve své nejčistší formě. Zvířata se nás nebojí a neutíkají před námi. Antarktida je fascinující svět bizarních scenérií, divoké přírody a extrémních podmínek.

A jedno z nejodlehlejších míst na Zemi, Velikonoční ostrov – Rapa Nui, oplývá tajemností a mystikou. Obří sochy moai jsou jako němí svědkové vývoje tamní civilizace. Stojíte pod nimi, s hlavou vzhůru jim hledíte do očí a zažíváte elektrizující atmosféru.

Objevovat tato místa je jako skok do jiných světů. Tolik odlišných od našich běžných životů. Pojďte se ponořit do vyprávění o velké cestě na konec světa – z Antarktidy na Velikonoční ostrov.

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 150,- Kč 🔥

Vyzkoušejte členství v ceně od 599 Kč za první měsíc. Poté automaticky za 599 Kč měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Jiří Soural (1970)

Nadšenec cestování a fotografování, posledních několik let si tím plním své klukovské sny. Každý rok podnikám několik cest do světa, moje srdeční záležitost jsou polární kraje. Přestože nejsem profesionální fotograf, dávám si na fotografiích z cest záležet a pečlivě je vybírám. Byl bych rád, aby lidé, kteří je uvidí, pocítili krásu a genius loci míst, která jsem navštívil.