Jordánsko – království skalních chrámů a Mrtvého moře

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda tentokrát zamíří do Jordánska. V této nádherné arabské zemi se budou pohybovat nejprve v okolí posvátné hory Nebo. Odtud se přesunou k termálním vodopádům v Ma´In a následně k Mrtvému moři, kde okusí salinitu a přímo od moře se vydají proti proudu řeky ve Wádí Mudjib. Následně vystoupají o 1600 metrů výše ke křižáckému hradu Karak. Ochutnají tu Makloubeh a vyrazí na túru po rezervaci v Daná. Na cestě nemohli samozřejmě vynechat jeden z nových divů světa – nabatejské skalní město Petra a rudou poušť Wádí Rum. Skalnaté hory tu vyrůstají z jemného písku a ve svých wádích ukrývají staré skalní rytiny i téměř původní beduínský národ, u kterého měli tu čest přenocovat. Poslední dny stráví v pobřežním městě Aquaba a na samý závěr zamíří do hlavního města Ammánu.

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 100,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Tripel.cz (Pavel Chlum a Petr Kvarda)

Pavel Chlum

*1985 Košťálov - nyní Troskovice - Český ráj

Cestovatel, přednášející, fotograf, gurmán a milovník asijské kuchyně. Po vystudování Obchodní akademie pokračoval ve studiu stejného oboru také na VOŠ. Cestování má v krvi a tak není moc volných chvil, kdy by někde nejezdil na kole nebo nepochodoval po turistických trasách sám či s rodinou. Za posledních pár let procestoval s kamarády více než třicet více či méně vzdálenách zemí. V hlavě se mu neustále honí nové destinace kam musí vyrazit a jídla která tam musí ochutnat.

Petr Kvarda

*1984 Košťálov - nyní Jičín - Český ráj

Cestovatel, přednášející, vrchní střihač a letec dronu. Vystudoval v roce 2010 VŠE v Praze a v současnosti pracuje na pozici finančního ředitele Trevos Košťálov. Zajímá ho mimo cestování také hudba, lyžování, kolo, motorka a dobré jídlo. Cestuje od útlého mládí, kdy začal s rodinou po dovolených jako většina. V dospělosti ho s kamarády však chytlo dobrodružnější cestování po celém světě.